Для того щоб організувати надійну і безперебійну роботу спеціальної техніки протягом необхідного терміну експлуатації, необхідно придбати фільтри та масла. Слід враховувати, що сучасна техніка володіє чіткими регламентами термінів проведення технічного обслуговування.
Існує дві основні групи фільтрів для спеціальної техніки. Перша використовується для техніки, робота якої здійснюється за рахунок бензинових, газових і дизельних двигунів. Подібні фільтри відмінно підходять для навантажувачів, бульдозерів, екскаваторів, автобусів та сільськогосподарської техніки. Друга група фільтрів для спецтехніки - це вироби, призначені для різного роду обладнання (спецфільтр для компресорів, верстатів і електростанцій).
Ступінь очищення, яку можуть гарантувати сучасні фільтри, досягає 90%. Це означає, що під захистом перебувають двигун, техніка і обладнання. Із застосуванням фільтра спецтехніка зможе прослужити без поломок значно довше.
Для того щоб забезпечити максимально надійну роботу дизельної системи, необхідно щоб фільтр відповідав типу техніки.
У наші дні випускаються десятки типів масел для найрізноманітніших моделей двигунів. Кожне з масел відрізняється особливими характеристиками і має свої переваги. Масляні фільтри використовуються для очищення моторних масел від твердих частинок. Подібні частинки можуть утворитися внаслідок зносу поверхонь, що труться, а також за рахунок попадання в масло твердих продуктів, утворених в процесі згоряння палива.
Більшість масляних фільтрів являють собою нерозбірну конструкцію, яка оснащується металевим корпусом з елементом, що фільтрує, а також захисними клапанами.